fbpx

Spotkanie inspiracyjne dla branży budowlanej – 21.05

Już 21. maja zapraszamy na godzinne spotkanie inspiracyjne dedykowane branży budowlanej. Spotkanie, w szczególności, kierujemy do Szefów i Dyrektorów Sprzedaży, Doradców Handlowych oraz Hurtowników. Podczas spotkania opowiemy o głównych wyzwaniach sprzedażowych z trzech perspektyw - zarządzających sprzedażą, osób na stanowiskach handlowych oraz biur obsługi klienta. Podczas spotkania opowiemy o głównych wyzwaniach sprzedażowych z trzech perspektyw - zarządzających sprzedażą, osób na stanowiskach handlowych oraz biur obsługi klienta.

Zapisz się
Dni
Godzin
Min
Sek

Dotychczas branża budowlana nie odczuła spowolnienia związanego z pandemią. Jednocześnie wiemy już, że nadciągają ciemne chmury…

Może nie widać tego na pierwszy rzut oka – klienci indywidualni remontują, wykonawcy mają pełny kalendarz, a w marketach budowlanych widzimy kolejki. Jednak już dziś mówi się o spadku liczby planowanych dużych inwestycji. Nie da się ukryć, że odbije się to na całej branży. Nawet jeśli problemy nie będą dotyczyć samych firm, czy ich produktów, to firmy te mogą „dostać rykoszetem”.

Potencjalne obszary zagrożeń to między innymi finansowanie, zaburzenia w łańcuchach dostaw, logistyka.

Szefowie i Dyrektorzy sprzedaży w szczególności obawiają się:

Wchodzenia pracowników w role ambasadora klienta, nie firmy, w której pracują.

Załamania ciągu dostaw. Duża część firm budowlanych jest uzależniona od dostaw spoza Polski.

Zatorów w transporcie i logistyce.

Wydłużonych terminów płatności oraz zachwiania płynności finansowej.

Unikania zakupów produktów marżowych przez klientów w ramach prewencji.

Nie wiedzą też często jak w nadchodzącym trudnym czasie utrzymać motywację pracowników.

Bo póki jest dobrze – jest dobrze. Kiedy zaczną się problemy – zaczną pojawiać się schody. Zastanawiają się jak ułożyć procesy sprzedaży, by nie wypaść z gry.

Doradcy Handlowi stoją przed nowymi wyzwaniami takimi jak:

Zepchnięcie do roli administracyjnej i odpowiadania na pytania klientów: „Kiedy będzie towar?”, „Czy produkcja się wyrobi?”. Jak wiemy „administrator” nie ma czasu na sprzedaż. Brak czasu na sprzedaż oznacza kłopoty.

Rozmowy o limitach zakupów: „W tym tygodniu od producenta możesz zamówić za 100.000 PLN na wszystkie punkty” - jak rozmawiać w nowej rzeczywistości?

Brak umiejętności skutecznego prowadzenia działań nakierowanych na pozyskanie nowego biznesu. Nowych hurtowni, nowych wykonawców.

Kłopot w prowadzeniu obecnych procesów sprzedaży. Głosy klientów: „Proszę zadzwonić za 2 tygodnie”, „Będę potrzebował to się odezwę”, „Kupuję gdzie indziej” są codziennością.

Brak wiedzy jak odpowiadać na permanentne naciski klientów i presję cenową.

Jeżeli tematy te są niepokojąco znajome – zapraszamy serdecznie na spotkanie z naszym Konsultantem, Łukaszem Łuszczakiem.
Osobą, która projekty w branży budowlanej, prowadzi już od blisko 20 lat.

Spotkanie 21.05 o godzinie 10:00.

Zapraszamy!

Spotkanie inspiracyjne dla branży budowlanej - 21.05
0,00  0,00 
SOLD

Spotkanie odbędzie się 21 maja o 10:00 na platformie ClickMeeting.

    Szczegóły